Klasyka czy modne wzory?

Jeśli chodzi o plecaki dla dzieci, wzory zmieniają się jak w kalejdoskopie – zwykle zmiany są związane z pojawieniem się nowych bohaterów bajek czy filmów.

Dużą popularnością cieszą się również zawsze plecaki wymarzone przez dziewczynki – różowe lub w pastelowych kolorach. Z kolei chłopcy decydują się zwykle na kolor niebieski lub zielony, jednak również oni mają swoje ulubione wzory i motywy. W przypadku starszych dzieci preferencje ulegają zmianie: plecaki młodzieżowe nie są już ozdobione wizerunkami bohaterów bajek. Ich miejsce zastępują modne wzory oraz desenie. Dziewczęta sięgają po plecaki w stylu boho lub vintage, z delikatnymi wzorami oraz o modnej kolorystyce. Miętowe, niebieskie czy delikatnie różowe plecaki cieszą się niesłabnącą popularnością. Starsi chłopcy często sięgają po inspiracje w stylu militarnym; funkcjonalne i wygodne plecaki wojskowe spotykają się z dużym uznaniem.

Przed zakupem warto zastanowić się nad wzornictwem: moda dość szybko przemija, a plecak jest zakupem na kilka lat.

Zamiast rzucających się w oczy elementów, które szybko mogą się znudzić lepiej postawić na interesujące naszywki – można je wymienić na inne w każdej chwili. Neutralne kolory będą również pasowały do wszystkich strojów, dlatego taki plecak sprawdzi się na przy każdej okazji. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem zakup porządnego plecaka o wysokiej jakości, a kolorowe propozycje wybierać spośród nieco tańszych plecaków, które nie muszą być tak bardzo trwałe i niezawodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *