Jak poprawnie spakować plecak?

To pozornie proste pytanie, jednak wymaga dłuższego zastanowienia: wszystko zależy bowiem od tego, co zabieramy ze sobą. Inaczej będzie wyglądało pakowanie na jednodniową wycieczkę, inaczej natomiast w przypadku dłuższych wyjazdów.

Zanim przystąpisz do pakowania, zbierz wszystkie niezbędne ubrania i wyposażenie w jednym miejscu – unikniesz problemów z dopakowywaniem pozostawionych w innym miejscu przedmiotów.

Jeśli wybierasz się jedynie na krótką wycieczkę za miasto, pod ręką powinna znajdować się przede wszystkim woda oraz kurtka przeciwdeszczowa. Nie ma sensu zabieranie wówczas ze sobą wielkiego plecaka – nowoczesne plecaki turystyczne są dostępne w wielu wariantach, więc możesz wybrać mniejszą propozycję. Z kolei pakowanie na kilkudniowy wyjazd musi uwzględniać również umieszczenie w plecaku śpiwora czy cięższych elementów wyposażenia. Ogólna zasada mówi, by najcięższe rzeczy umieszczać najbliżej górnej części kręgosłupa, a lekkie i objętościowo duże układać na samym dole.

Jeśli nie posiadasz doświadczenia w zakresie turystyki, warto zasięgnąć porady wśród bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Najważniejsze jest jednak przede wszystkim to, by plecak był spakowany wygodnie i w taki sposób, by bez problemu można było sięgnąć po wszystkie niezbędne w danej chwili przedmioty. Jeśli zatem Twój styl pakowania odbiega nieco od standardowego, nie musisz się martwić – to Tobie ma być wygodnie z własnym plecakiem, ponieważ to Ty będziesz nosić go przez wiele godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *